Projektas: Suzuki prietaisų skydelis
Prietaisų skydelio ir papildomų atributų laikiklis. Nuo eskizo iki galutinio atspausdinto varianto, kuris naudojamas po šiai dienai
Problema
Jeigu gimė idėja pagaminti daiktą, kuris išspręs kažkokią problemą, lucky you bratka, esi teisingame kelyje. Šiuo inspiracija besiveržiančiu sakiniu pradedame šios dienos skaityklą.
Instrumentų skydelio idėja užgimė iš labai erzinančios problemos - gamyklinis mano ex suzukio spydikas nerodė variklio sūkių. Aišku, važiuojant bekelėje tai nėra labai aktualu, tačiau: "technika turi dirbti taip, kaip turi" - tavo tėvas. Problemos sprendimas turėjo dvi kryptis. Sutvarkyti/pakeisti gamyklinį devaisą ir nesukti galvos. Arba pritaikyti visiškai netinkamą motociklui ir per daug nereikalingų featursų prigrūstą aftermarket prietaisų skydelį, kuris net neturi reikalingų indikatorių (pvz. posūkių 🤦). Net be menkiausios abejonės pasirinkau kryptį "arba".
Krypties "arba" santrauka:
Problemos
1. Turimam TrailTech Vapor skydeliui reikia laikiklio (už skydelį dėkui @patalinis).
2. Reikalingi trūkstami LED indikatoriai (posūkiai, N, ilgos, krovimas).
3. Reikalinga USB išvestis krovimui.
Iššūkiai (dauguma sugalvoti mano paties visiškai be jokio reikalo)
1. Laikiklis turi būti user-friendly (patogus skaityti, valdyti ir naudoti).
2. Laikiklis turi būti sandarus LED indikatoriams.
3. Laikiklis turi būti nesandarus Vapor skydeliui (kad nesirinktų drėgmė aplink).
4. Gedimo atveju, viskas turi būti patogiai išrenkama viduryje balos Pabradės miške.
5. Turi atlaikyti abiūzinimą, drėgmę ir temperatūros pokyčius (nuo lengvo minuso iki karštos vasaros).
6. Visos dalys turi būti vienoje asamblėjoje.
7. Atrodyti gerai.
8. Nemesti projekto po poros dienų ir padaryti viską iki galo (šis iššūkis buvo sunkiausias).
9. Ai, ir viskas turi tilpti ant 26 metų senumo Suzuki DR650 vairo.
Action plan
1. Eskizas
2. Užsakomos reikalingos dalys
3. Dalių re-modeliavimas (bei moco vairo dalies 3D skenavimas)
4. Laikiklio modeliavimas
5. Asamblėjos surinkimas 3D aplinkoje
6. V1 laikilio test spauda
7. Galutinis gaminys
8. Elektros instaliacijos paruošimas
8. Galutinis surinkimas
Eskizai
Prieš savo vaizdinių formatavimo įrenginius, kurie per smegenėlių API'ajų siunčia jums sukurtus peizažus, kuriuos kita smegenų dalis (anterior prefrontal cortex) supranta kaip nesuvaidintą realybę, arba tiesiog akis, matote pirmajį "arba" asamblėjos eskizą. Ir jis atrodo šūdinai. O tiksliau, atrodo kaip iš sovietinio kamazo išluptas strėlės valdymo pultas. Nesiplėčiant, jis turėjo ir ne tik vizualinių problemų. Throw it into the bin, Bob.
Dirbant dizaino srityje, ne kartą esu pasimovęs ant vienos taisyklės nepaisymo - pirmos iteracijos turi būti greitos ir jų turi būti daug. Šis kartas ne išimtis.
Po keletos valandų turime primityvų, bet problemas sprendžiantį eskizą, kuris (nors ir tokio fideličio) atrodo geriau nei kamazo strėlės pultas.
Apie sprendimus papasakosiu vėliau, judam toliau.
Re-modelingas
Tam, kad sumažinti testų spausdinimo kiekį ir nervaciją, kuri kyla kai niekas niekur netinka, nusprendžiau sumodeliuoti visas dalis 3D aplinkoje, kurios bus naudojamos galutinėje asamblėjoje. Pabrėžiau žodį visas todėl, kad re-modelinau net ir LED'us iš aliuko. Dar viena iš priežasčių, kodėl viską re-modelinau - tai geriausias procesas gerinti skilsetą (kalbu apie Fusion360). Taip pat su 3D skeneriu nuskenavau vietą, kurioje planuoju montuoti dalis.
Mažiau kalbų, daugiau vizualinės medžiagos - renders v studijų.
Aridžinal Susuzuki Braketovič. Pripjovus kelis kampus, ant jo tvirtinasi visa asamblėja. O jis pats tvirtinasi į originalią spidometro vietą. Plius, turi virbo izoliacijos dalis prie tvirtinimo taškų (nieko fancy, tiesiog storos guminės įvorės. Šiuo atveju japonai neoverthinkino.)
Ah yess, vakaro žvaigždė - TrailTech Vapor. Geras renderis gavosi, pats džiaugiuosi.
LED'ai iš aliuko. Ir aišku, kad atsiuntė visus su ta pačia išgraviruota N raide. Nesvarbu, ar rodai posukį ar įjungi ilgas - viskas laisva (pun intended)
Čia pavyko nukirsti kelis kampus. 2 vietų drėgmei atsparus (tiek, kiek atsparus tas guminis kaištis) USB kroviklis su krovimo indikacija.
Laikiklio modeliavimas
Modeliavimas užtruko. Viena pagrindinių priežasčių buvo ta, kad vis dar nebuvau labai patyręs dirbti su Fusionu. Tad teko paprakaituoti tiek try'n'error procese, tiek klausantis indų tutorialų.
Noriu čia sustoti - neturiu nei vieno blogo žodžio apie indų tutorialus. Keldami mokomuosius vaizdo įrašus į jutūbą, jie atneša labai daug naudos bendruomenei. Visi sutinkam, kad kokybė yra pusėtina, tačiau jeigu nori naudos, tikrai jos rasi. Tad tu, pradedantysis, jeigu tau kliūna turinio kokybė, tai problema yra tavo motyvacijoje ir ryžte, o ne akcente ar traškančiam garse.
Back to the show. Per kelias savaites susimodeliavau laikiklį, kuris tikėtinai išsprendžia problemas ir iššūkius. Buvo vienas kitas "pirmyn atgal", tačiau stumdamas save link tikslo ir bandant neužsisukti smulkmenose ar betiksliam tobulinime (80-20 taisyklė - google it), priėjau prie spausdinimo dienos (dienos, nes visas laikilio spausdinimas užtruko apie 7h).
Ir čia nutiko stebuklas, kuris nutinka labai labai labai retai. Atspaustas V1 test variantas pavyko kaip final. Turiu omenyje, kad pirmo surinkimo metu, viskas atrodė ir tiko taip, kaip turėjo tikti ir atrodyti. Kodėl?
Pirma - visos dalys ir galutinė asamblėja sumodeliuoti 3D aplinkoje (varžtai ir poveržlės taip pat), tad labai maža tikimybė klaidoms. Antra - sustyguotas spausdintuvas. Prieš spausdinant atlikta kalibracija, viskas išvalyta, naudotas ką tik iš dėžės ištrauktas plastikas. Trečia - klirencas. (taip, čia lietuviškas clearance vertimas). Du kart patikrinta, ar jokios dalys nesiliečia, kur neturėtų liestis, bei atsižvelgta į galimas spausdintuvo paklaidas.
Gaila, tačiau turiu tik vieną kokybišką galutinio gaminio nuotrauką. Kitos nuotraukos iškeliavo kartu su telefonu į vonios dugną. Thing to rememeber - laikyti nuotraukas iCloude.
Kaip matot, dalių nemažai, tačiau toks dizainas išsprendžia išrinkimo, bei uždarumo/atvirumo problemas. Dalys bus spausdinamos iš PETG plastiko.
Galutinė asamblėja. Nuo prietaisų skydelio iki poveržlių. Galite pastebėti, kad originalus laikiklis buvo "apkarpytas".
Taip viskas turėtu atsigulti ant motociklo. Turėdamas skeną galiu matyti, ar niekas niekur netrukdys, arba matyti kur trukdys, tada ignoruoti šį faktą ir vėliau gailėtis (pasukti raktelį kartais budavo sudėtinga, kadangi šiek tiek netilpo pirštai tarp spynelės ir laikiklio. Oh well.)
Galutinis produktas ir išvados
Kaip ir minėjau anksčiau, V1 gaminys atitiko visus lukesčius, todėl nusprendžiau nieko nebekeisti ir surinkti motociklą. Teko šiek tiek koreguoti pravodkę, tačiau po vieno privataus vakaro garaže, Vapor'ius ir indikatoriai šalia jo indikavo motociklo parametrus.
Galite pastebėti tris laisvo bėgio indikatorius, iš kurių tik vienas indikuoja laisvą bėgį. Dar kartą ačiū kinams.
Laikas review & retro
Problemos
1. Turimam TrailTech Vapor skydeliui reikia laikiklio - Done
2. Reikalingi trūkstami LED indikatoriai (posūkiai, N, ilgos, krovimas) - Done
3. Reikalinga USB išvestis krovimui - Done
Iššūkiai
1. Laikiklis turi būti user friendly - Done
2. Laikiklis turi būti sandarus LED indikatoriams - Tikiuosi
3. Laikiklis turi būti nesandarus Vapor skydeliui - Done
4. Gedimo atveju, viskas turi būti patogiai išrenkama - Done
5. Turi atlaikyti abiūzinimą, drėgmę ir temperatūros pokyčius - Tikiuosi
6. Visos dalys turi būti vienoje asamblėjoje - Done
7. Atrodyti gerai - Čia jau jūs man pasakykit
8. Nemesti projekto po poros dienų ir padaryti viską iki galo - Done (3-4 sav.)
9. Ai, ir viskas turi tilpti. - Kinda
70% done, 30% getting there. Okijarus beveik pasiekėm, kur šampusikas ir ikra?
Reziumuojant, tai mano pirmas didelis projektas, kuriam prireikė didžiosios dalies mano įgūdžių, kuriuos išmokau laisvalaikiu dirbdamas prie technikos, Fusiono ir 3D spausdinimo. Turint galvoje, kad rimčiau į savo hobį pradėjau žiūrėti tik prieš 2-3 metus, galiu teigti, kad projektas yra vykęs, ir kryptis "arba" problemą išsprendžia.
Gero pirmo sluoksnio!
www.hexben.com · info.hexben@gmail.com